PROJEKTY

Uwaga: Opis projektu i liczby podane niżej pochodzą z grudnia 2014 roku. Od tego czasu rozpoczęliśmy Rain Edge-szkołę średnią, przedsiębiorstwo Sure Chick ( z ang. Sure to pewny, Chick- pisklę) i dołączyło do nas dużo więcej dzieci i personelu. Skontaktuj się z nami albo odwiedź naszego facebooka, aby zobaczyć najnowsze aktualności.

„SURE 24” DOMY

Obecnie łączna liczba dzieci w domu to 152.

„Sure 24” Dom Odnowienia

Jest to ośrodek rehabilitacyjny, zamieszkiwany obecnie przez 7 dziewcząt i 11 chłopców, każde z nich to formalnie „dziecko ulicy”. Teraz są w domu, gdzie mają mamę i tatę, którzy mieszkają z nimi. Jest to małżeństwo, która dawniej również nie miała dachu nad głową.

 

„SURE 24” Chłopcy

Dom wieloosobowy liczy 67 chłopców w wieku 8-19 lat, każdy z nich chodzi do szkoły. Nad ich bezpieczeństwem i wychowaniem czuwa opiekun, który mieszka z nimi.

 

„SURE 24” Dziewczęta

Dom wieloosobowy liczy 57 dziewczynek w wieku 8-19 lat, wszystkie uczęszczają do szkoły. Są nadzorowane przez opiekunkę, która mieszka z nimi.

 

„SURE 24” Żłobek

W żłobku jest 11 chłopców i 4 dziewczynki w wieku 3-7 lat, z odrębnym miejscem do spania zarówno dla chłopców jak i dla dziewcząt. Mieszkają oni z dwoma opiekunkami, które starają się zapewnić im uwagę i ciepło, którego tak bardzo potrzebują na tym etapie rozwoju.

 

Ogólna liczba zatrudnionych osób, które służą dzieciom to 22 osoby. Są to pracownicy socjalni (2), opiekunki dla dziewcząt (2), opiekun dla chłopców (1), opiekunki w żłobku (2), dom rodziców (2), kucharze (2),  sprzątaczki ( 2),  zarządca magazynu (1) i strażnicy (3).

 

 

 

EDUKACJA

LICEUM

24 dzieci z „SURE 24” są w różnych internatach szkół średnich. Każdy uczeń szkoły średniej potrzebuje od 225$ do 500$ za semestr ( 3 miesiące); w Kenii szkolny kalendarz liczy 3 semestry w ciągu roku.  Oprócz dzieci szkoły średniej  z „SURE 24”, mamy 13 dzieci ze społeczności , którym my umożliwiamy edukację, ale żadne z nich nie ma darczyńcy.

UNIWERSYTET I COLLEGE

Rząd Kenii nie pozwala dzieciom, które ukończyły 18 lat i edukację podstawową, na pozostanie w domu. Mamy obecnie siedem takich osób, 5 formalnie z „SURE 24” i 2 ze społeczności na Uniwersytecie i w College’u.

Uwaga: Mamy w tej chwili 2 chłopców w Domu Odnowienia, którzy nie kwalifikują się na wiek szkolny. Jeden wciąż przechodzi rehabilitację i chciałby zacząć szkołę. Drugi otrzymuje szkolenie w warsztacie samochodowym, aby mógł zostać mechanikiem.

 

ŻYCIE WIECZNE AKADEMII

Stopniowo powstawały przedszkole i szkoła podstawowa. Zaczynaliśmy od początkowych 4 klas podstawówki w budynku z gliny, aktualnie mamy 13 klas i wielofunkcyjną salę wybudowaną z cegły. Obecna liczba to 314 uczniów:

- 122 osoby są częścią Domu „Sure 24”, jednak 14 z nich nie ma żadnego wsparcia od darczyńcy

- kolejne 45 osób ze szkoły są ze społeczności i zaspokajamy ich potrzebę edukacji, aczkolwiek na tę chwilę nie otrzymujemy dla nich żadnego wsparcia.

- Mamy też 147 dzieci ze społeczności, które płacą najmniejsze czesne za edukację, książki, herbatę i obiad za semestr (3 miesiące). Opłaty wahają się między 32$ a 44$.

Obecnie Akademia Życie Wieczne ma 18 nauczycieli, którzy się opiekują 314 uczniami.

 

Przedsiębiorstwo

Jest to ramię Rain Edge International Center, którego głównym celem jest generowanie zysków i/lub opłacanie wydatków, w celu przerwania dziur finansowych.

Przedsięwzięcie składa się z kilku działów, a mianowicie:

 

KRAWIECTWO

Szycie, dzierganie, naprawa mundurków i ubrań dla dzieci z „SURE 24” odbywa się tutaj. W razie zapotrzebowania ze strony społeczności, szycie i dzierganie służy generowaniu zysków.

ZAKŁAD WODY

W zakładzie znajduje się otwór wiertniczy, oczyszczalnia wody i butelkowanie. Oferuje usługi zarówno dla „SURE 24” jak i dla społeczności w określonej cenie.

SERWIS

Wyrabiane są tutaj produkty z metalu, tj. metalowe drzwi, ramy, okienne kraty, itd.

STOLARSTWO

Tutaj wykonywane są prace związane z drewnem, tj. biurka, szafy, stoły, krzesła, łóżka, drzwi itd.

WASZTAT SAMOCHODOWY „AMPTEX”

Oferuje usługi mechaniczne oraz sprzedaż części zamiennych dla społeczności.  Daje on także bezpłatne praktyki dzieciom z „SURE 24”, które nie kwalifikują się już na wiek szkolny oraz niektórym ludziom ze społeczności, za niewielką opłatą.

ZESPÓŁ BUDOWNICZY

Ponieważ jesteśmy rozwijającą się organizacją, nieustannie coś budujemy. Mamy zespół zreformowanej i zrehabilitowanej młodzieży lokalnej, która pracuje na budowie.

ROLNICTWO

Ze względu na dużą liczebność w „SURE 24” , budżet na jedzenie jest zawsze wysoki. Dlatego dzierżawimy skrawek ziemi, by uprawiać produkty żywnościowe, które pomagają zmniejszyć koszty codziennego wyżywienia dzieci. Mamy też szklarnię, która okresowo dostarcza świeże warzywa do przygotowania posiłków dzieciom oraz na sprzedaż.

MARKETING

Dział ten ma na celu znalezienie rynku zbytu dla wszystkich towarów i usług, które oferuje Rain Edge.

Obecnie liczba zatrudnionych ludzi w przedsiębiorstwie wynosi 27. Aczkolwiek, kiedy zachodzi potrzeba, np. gdy główna budowa jest w toku, sezonowi pracownicy są zatrudniani w zależności od zapotrzebowania. Również podczas sadzenia, pielenia oraz sezonowych zbiorów więcej tymczasowych robotników jest zatrudnianych do pracy na dzierżawionych gruntach.

Powered by Cornerstone